شرکت پترو عایق پارسیان در سال 1382 با هدف تولید وتامین کلیه متریال عایقکاری سرد وگرم و فروش لوله توسط کارشناسان ومدیران با تجربه در صنعت اب و پلیمروصنایع نفت وگاز و پتروشیمی تاسیس شد.با توجه به اهتمام و التزام مدیران و دست اندرکاران این شرکت در تولید محصولی با کیفیت با قیمت مناسب و ارائه خدمات ارزنده به مشتریان شرکت پترو عایق پارسیان موفق به یافتن جایگاه خود در عرصه تولید عایق وفروش لوله پلی اتیلن گردید.

این شرکت با سابقه چند ساله در زمینه عایق و عایقکاری جزء یکی از تولید کننده های عایقهای سرد پلی یورتان به صورت پیش ساخته برای پایپینگ در سایزها و ضخامتهای مختلف می باشد. این عایقها به دلیل تحمل دمای بالایی که دارند جزء یکی از بهترین نوع عایق برای سیالات هستند. این نوع عایق با خواص ضد اشتعالی و تحمل دما 80- تا 140+ درجه جزء عایقهای بورس در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می باشد.

این شرکت مجری عایق کاری پلی یورتان با اکیپ مجهز و مجرب و با استفاده از دستگاه های پرتابل تزریق فوم در محل به روش اسپری بر روی ستون ها و سطوح و دیوارهای کناری به جای عایق های پلی استالین و مورد نظر جهت آببندی کردن و عایق شدن سطوح نیز می باشد.

اکنون پس از گذشت سالیان متمادی از آغاز فعالیت این شرکت با اعتقاد راسخ به اصل مشتری مداری و نیل به اهداف متعالی کیفی و کمی درتولید لوله های پلی اتیلن و کسب رضایت مشتریان در طی سالیان گذشته مفتخریم که با دارا بودن مدرن ترین ماشین آلات تولید عایق وفروش لوله و با  استفاده از بهترین  مواد اولیه ،مطابق با استاندارد های روز جهانی و  بهره گیری از کارشناسان و متخصصان مجرب و برجسته،محصولات خود را عرضه نماییم

عطف به موضوعات ذكر شده بدينوسيله به اطلاع مي رساند كه اين شركت با توجه به تجارب خود در زمينه عايقكاري از حدود 15 سال پيش و تأسيس شركت عايق نوظهور پارسيان از سال 1382 ضمن فعاليت در زمـينه اجـراي عمليات عايقكاري نسبت به accessories آن نيز اقـدام نـموده است.

تا اینکه موفق به ساخت ماستیک های( PM60-90 PM81-84 PM60-25 PM30-45) که به عنوانAdhesive &Vapour Barrireجهت اعمال بروی عایق های پلی یورتان می باشد نائل گردید.

لازم بذکر است که ماستیک های تولیدی این شرکت از base پلی یورتان بوده و خاصيت خود خاموش شوندگی را دارد و در دو حالت جزئی و تک جزئی تولید می شود.

محصول مذكور بدست مهندسين تواناي اين شركت ساخته و توليد مي گردد و از نظر نوع و كيفيت با ماستيك هاي خارجي بخصوصfosteآمريكا برابري مي نمايد.

ماستيكهاي توليدي داراي (Certificat )معتبر از آزمايشگاههاي پژوهشگاه نفت ايران ، متالوژي رازي نيز مي باشد و از دماي 40- تا 120- درجه سانتيگراد تحمل دمايي دارد. در نهايت اميد است كه بتوانيم در راستاي تحقق آرمانهاي ميهن اسلامي مان سهم كوچكي داشته باشيد